Loša ekologija, nedostatak sna, pothranjenost, stalni stres nemaju najbolji učinak na stanje naše kože. S godinama potkožno masno tkivo nestaje, koža na licu gubi vlažnost, postaje bez sjaja. Zbog toga se pojavljuju mimične bore. Nažalost, starenje se ne može zaustaviti, ali se može usporiti. U tome će vam pomoći maske za pomlađivanje lica.
Koja je dobra maska za pomlađivanje lica kod kuće
Kako biste što duže zadržali svoju kožu mladom, prestanite pušiti, uklanjati pjege i izbjeljivati kožu. Negativan doprinos ima i stalno debljanje i mršavljenje. Kada izlazite van na sunčan dan, nanesite posebno zaštitno sredstvo. Pažljivo se sunčajte. Zbog ovih manipulacija koža gubi vlagu, postaje suha i mlohava.
Pomlađivanje lica možete napraviti kod kuće, za to nije potrebno posjećivati kozmetičke salone. Na primjer, možete raditi anti-age masaže koje osvježavaju kožu, opuštaju mišiće, što dovodi do dobrih rezultata.
Prednosti postupaka protiv starenja kod kuće su očite:
- Pilinge, pilinge i maske možete pripremiti samostalno;
- Često se pripremaju od namirnica koje svaka domaćica ima u kuhinji;
- Pilinzi i maske za pomlađivanje lica, pripremljeni kod kuće, potpuno su prirodni;
- Ne sadrže konzervanse, stabilizatore i ostala "da", koja su često puna kupljene kozmetike.
Ispostavilo se da su domaće maske za pomlađivanje kože lica učinkovitije i omogućuju vam da uštedite mnogo novca koji biste morali potrošiti u kozmetičkom salonu. Obratite pozornost na sastav kozmetike, čak i vrlo skupe: nijedna maska neće sadržavati 100% prirodne sastojke, stoga ih pripremite kod kuće. Tada ćete sigurno biti sigurni da ćete postići željeni rezultat.
Za početak trebate piti najmanje jednu i pol litru negazirane vode svaki dan. Kupujte flaširanu vodu, tada ćete točno znati koliko ste popili u danu. Zeleni čaj bez šećera također može zamijeniti dio vode.
Važno je hraniti se kvalitetno i uravnoteženo. Obratite pozornost na ono što jedete. Obavezno unosite karoten, vlakna i vitamin A.
U svakom slučaju, ako se odlučite za pomlađivanje kod kuće, ne možete bez narodnih recepata.
Domaće maske za pomlađivanje lica: TOP 7 recepata ljepote
azijska maska
Nevjerojatno, glavna komponenta azijske maske je riža. S druge strane, nema se što iznenaditi, jer je ovaj proizvod glavna hrana Azijaca. Sadrži mnogo korisnih komponenti, tako da žene Istoka izgledaju vrlo dobro. Sastoji se od sljedećih elemenata:
- Škrob, omekšavanje kože;
- Kolin, koji ublažava iritaciju;
- Silicij, daje elastičnost;
- Kalij, protiv suhoće;
- Vitamini PP i H, osvježavaju ten i potiču regeneraciju stanica.
U proizvodnji takve maske za pomlađivanje lica morate se strogo pridržavati recepta. Tada će vašu kožu učiniti nježnom, mekom i biti maksimalno učinkovit.
Recept za masku od riže za pomlađivanje lica je sljedeći: uzmite 200 grama riže i operite je sedam puta, sipajte u šerpu, prelijte s dvije čaše vode, poklopite i ostavite 10 sati. Možete to učiniti ujutro kako bi navečer sve bilo spremno. Nakon isteka vremena, na površini zrna će se pojaviti film. Ako ne, onda ste učinili nešto krivo. Zatim skuhajte rižu, treba nestati sva voda.
Pažnja! Nemojte miješati sadržaj posude!
Uklonite gornji sloj riže, ona sadrži najviše korisnih tvari, od nje se pravi maska za pomlađivanje lica. Ohladite dobivenu masu, pomiješajte je sa žumanjkom, proteini nisu potrebni. Pripremljenu masku nanesite na 20 minuta, zatim isperite hladnom vodom.
Ova maska je pogodna za žene od 45 godina i starije. Ostatak riže se može pojesti.
Maska od proklijale pšenice
Ova maska za pomlađivanje kože lica može se raditi od 40. godine. Vrlo je učinkovit i sadrži veliku količinu vitamina. Klice pšenice daju koži zdrav i svjež izgled te obnavljaju stanice. Ako je vaša koža već počela prolaziti kroz blage promjene povezane s godinama, pripremite takvu masku. Nećeš požaliti.
Klice isperite u vodi, osušite i sameljite u blenderu. Zatim pomiješajte s kiselim vrhnjem visoke masnoće (ako je koža suha), mlijekom (ako je koža osjetljiva), kefirom (ako je koža masna), jogurtom (ako je koža normalna). Trebali biste dobiti gustu pastu koja se nanosi na lice 25 minuta, zatim se ispere.
Maska s vitaminskim kvascem
Uzmite žlicu kvasca, pomiješajte sa žlicom mliječnog proizvoda ovisno o tipu kože (pogledajte recept za masku s proklijalom pšenicom). Dodajte žličicu meda i istu količinu lanenog ulja, dobro promiješajte. Zagrijte vodu, ali nemojte je dovesti do vrenja. Uronite posudu sa smjesom u lonac s vodom, isključite vatru. Pričekajte da kvasac skisne. Čim proces počne (pojavi se pjena), masku možete nanijeti na lice, nakon hlađenja. Širite masku za pomlađivanje lica treba biti debeli sloj i isperite toplom vodom nakon 10 minuta.
Kvasac sadrži vitamine B, tako da ova maska savršeno pomlađuje, pomaže u obnavljanju stanica. Pomoći će poboljšanju izgleda lica. Uvjerite se sami!
Maska od želatine za pomlađivanje lica
Prvo shvatimo što je kolagen. Kolagen je protein koji doprinosi elastičnosti kože. Kada ga nema dovoljno, lice počinje stariti. U pravilu su molekule kolagena u kozmetici prevelike pa ne mogu prodrijeti u dublje slojeve kože. Želatina je razgrađeni kolagen. A budući da su čestice podijeljene, mogu prodrijeti mnogo dublje. Stoga je želatina vrlo korisna za kožu lica.
Maska za pomlađivanje kože lica radi se od želatine i meda. Trebat će vam 25 grama želatine, jedna žlica hladne vode, žličica meda, 60 grama glicerina. Želatinu prelijte vodom i ostavite pola sata. Zatim dodajte med i glicerin. Stavite dobivenu smjesu u vodenu kupelj, zagrijte, ali lagano. Sve, možete nanijeti na lice pomoću pamučne blazinice 20 minuta. Na kraju postupka skinite nastali film s lica i obrišite tonikom.
Škrobna maska za pomlađivanje lica
Obični krumpirov škrob može vašoj koži pružiti impresivan učinak pomlađivanja. Mnogi ljudi kažu da škrob daje isti rezultat kao i injekcije botoksa. Naravno, ovo je uvelike pretjerano, ali zaista odlično funkcionira kao osnova maske za pomlađivanje lica. Čak ni najskuplja kozmetika poznatih marki neće moći pomoći kao svima dostupan škrob.
Pomiješajte žlicu krumpirovog škroba sa žlicom kakaa u prahu, dodajte malo ulja od šipka, jogurta. Držite ga na licu 20-30 minuta.
Maska za lice od bundeve za pomlađivanje
Maska za pomlađivanje lica od bundeve korisna je za čišćenje. Zasićuje gornji sloj kože vitaminima, obogaćuje ga hranjivim i hidratantnim komponentama, zaglađuje bore i posvjetljuje lice. Uostalom, bundeva sadrži puno hranjivih tvari.
Suha koža rano počinje stariti, ima povećanu osjetljivost. Situaciju možete ispraviti uz pomoć bundeve. Najbolje je ne koristiti kuhanu bundevu, već kuhati na pari ili u pećnici. U tom će slučaju u njemu ostati najveća moguća količina vrijednih tvari. Ako se ipak odlučite skuhati bundevu, upotrijebite malu količinu vode.
Trebat će vam:
- 50 grama pulpe bundeve;
- 5 grama meda;
- 1 žumanjak;
- 20 grama vrhnja s udjelom masti od 20%.
Skuhajte pulpu bundeve, zgnječite je do stanja pirea. Med zagrijte u mikrovalnoj, pomiješajte s pireom od bundeve, žumanjkom i vrhnjem visoke masnoće. Dobivenu masu promiješajte i nanesite na lice 20 minuta. Takva maska za pomlađivanje lica može se raditi svaka tri dana.
Maska od maline
Uzmite tri žlice malina, zgnječite ih do konzistencije pirea. U pire dodajte žličicu meda, isto toliko maslinovog ulja i žumanjak. Dobivenu masu dobro izmiješajte, nanesite na lice 20 minuta, operite lice.
Ova maska za pomlađivanje lica dat će koži zdrav i baršunast izgled te ukloniti sitne nedostatke.
Drugi recepti za maske za pomlađivanje lica
Glinena maska za pomlađivanje lica
Bijela glina savršena je za žene s masnom kožom, jer vam omogućuje da se riješite pretjeranog sjaja. Ako trebate stabilizirati rad žlijezda lojnica, maska od gline je odlična opcija. Glina pomlađuje kožu, izvlači slobodne radikale i toksine iz tijela, zaglađuje bore.
Za pripremu takve maske potrebna vam je glina u obliku praha. Razrijedite ga toplom vodom, nanesite na lice i vrat pet minuta. Ako imate masnu kožu, ostavite masku 15 minuta. Zatim isperite vodom.
Proteinska maska za masnu kožu
Umutiti bjelanjak (prepeličje ili kokošje) i nanijeti na lice na pola sata, zatim isprati hladnom mineralnom vodom. Zatim možete obrisati kožu kockom leda. Da biste poboljšali učinak takve maske za pomlađivanje lica, upotrijebite izvarak ljekovitog bilja. Skuhajte cvijet lipe, kamilice ili gospine trave i držite lice nad parom 10 minuta. Za to vrijeme će se otvoriti pore pa će se ispiranjem proteinske maske isprati i mrtve stanice i sve nečistoće.
Mješavina žumanjka i rotkvice
Uzmite jedan pileći žumanjak, pomiješajte ga s jednom žlicom naribane rotkvice, medom i vrhnjem. Držite ovu masku za pomlađivanje lica 15 minuta, a zatim isperite vatom namočenom u infuziju kamilice.
Maska od žumanjka i raženog brašna
Pomiješajte jednu žlicu mlijeka sa žumanjkom, dodajte žlicu raženog brašna, dobro promiješajte. Smjesa bi trebala imati konzistenciju guste kisele pavlake. Držite ga na licu 15 minuta. Za ispiranje, osim vode, možete koristiti slab čaj.
maska od jabuke
Napraviti masku od jabuke za pomlađivanje kože lica vrlo je jednostavno: naribajte jabuku i dodajte gustu kiselu pavlaku. Trebala bi biti pasta. Nanesite ga na lice 10 minuta, zatim isperite. Ova maska će koži dati zdrav sjaj, hidratizirati je i osvježiti.
Maska od morske krkavine
Dovoljno je uzeti dvije žlice pasjeg trna, zgnječiti bobice, dodati žlicu soka od krastavca, pšeničnog brašna i proteina. Smjesu promiješajte i ravnomjerno nanesite na lice 15 minuta, a zatim masku isperite vodom Ova maska za pomlađivanje lica posebno je korisna za problematičnu i upaljenu kožu sklonu mašćenju.
Maska za lice od skute
Uzmite dvije žlice svježeg sira (sadržaj masti nije bitan), pomiješajte s jednom žlicom tekućeg meda, sirovim žumanjkom, žličicom soka od limuna, malo maslinovog ulja. Nanesite na lice 20 minuta, zatim isperite. Maska je posebno dobra za umornu kožu.
Maska od limuna
Maska od limuna za pomlađivanje lica priprema se od sljedećih sastojaka:
- Dva sirova žumanjka;
- žličica soka od limuna;
- žličica soka od aloe;
- žličica meda;
- Žličica maslinovog ulja.
Sve gore navedene komponente pomiješajte u homogenu masu i nanesite tanak sloj na kožu, ali ne na područje oko očiju. Kada se maska za lice osuši, nanesite još jedan sloj, pa još jedan. Tijekom postupka pomlađivanja ne morate razgovarati, smijati se i pokazivati nikakve emocije. Ovo je jako važno jer se maska treba ravnomjerno sušiti i ne gužvati. Nakon pola sata isperite masu prvo toplom vodom, a zatim ohladite. Lice možete obrisati i kockicom leda. Ova maska zaglađuje plitke bore, izbjeljuje, ublažava umor, sužava pore.
Maska od soka aloe
Sok aloe je pogodan za sve tipove kože, a posebno za suhu kožu. Aloe vera popularan je sastojak poznatih robnih marki jer je bogata vitaminima, aminokiselinama, mineralima i drugim hranjivim tvarima. Aloja je vrlo korisna za pomlađivanje kože lica, savršeno zaglađuje plitke bore, ujednačava boju i osvježava izgled.
Za pripremu maske za pomlađivanje lica uzmite nekoliko listova aloe i stavite ih u hladnjak na 14 dana. Nakon tog vremena, iscijedite sok iz lišća, ulijte u njega istu količinu maslinovog ulja kao sok od aloe. Dodajte malo hranjive kreme i zagrijte smjesu dok ne postane glatka. Kada se maska ohladi i malo zagrije, nanesite je na lice 25 minuta, a zatim isperite hladnom vodom.
8 savjeta kozmetičara zahvaljujući kojima će maska za pomlađivanje lica doista donijeti rezultate
Ne računajte na trenutne impresivne rezultate. Međutim, ako redovito radite maske za pomlađivanje lica kod kuće, učinak će biti vidljiv. Pridržavajte se sljedećih preporuka za ispiranje i čuvanje maski:
- Prije početka postupka potrebno je oprati i očistiti lice.
- Masku treba nanijeti na čelo, obraze i bradu.
- Izbjegavajte dodirivanje usana i oko očiju.
- Tijekom postupka ne biste trebali razgovarati.
- Nakon maske ne preporučuje se nanošenje dekorativne kozmetike dva sata.
- Domaće maske trebaju biti prikladne za određeni tip kože.
- Tijek postupaka traje 2-3 mjeseca zaredom (1-2 puta tjedno).
- Maska od povrća i voća ne smije se čuvati u hladnjaku.
Koje su najučinkovitije maske za pomlađivanje lica?
U kozmetičkim salonima jedan od najpopularnijih postupaka njege kože lica je nanošenje maske. Netko kupuje gotove maske za pomlađivanje lica u trgovini, netko ih priprema kod kuće sam. Ipak, salonske kompozicije imaju najizraženiji učinak - dovoljan je jedan posjet i već ćete to primijetiti. Stručnjak kozmetičkog salona za vas će odabrati opciju koja odgovara vašem tipu kože. Postoje proizvodi koji uklanjaju višak masnoće ili suhoće, namijenjeni njezi normalne kože, borbi protiv akni, uklanjanju osjetljivosti, posvjetljivanju itd.
Oblici maski za pomlađivanje lica vrlo su različiti:
- U prahu razrijeđen do stanja kreme neposredno prije upotrebe;
- Pastozne u svojoj srži sadrže glinu, kao i blato s ljekovitim svojstvima;
- Kremasti su najnježniji i mekši;
- Gel maske sadrže alkohol u svojoj srži, kao i eterična ulja;
- Maske s kolagenom nanose se na kožu koja stari kako bi se postigao učinak zatezanja;
- Alginatne maske potpuno se stvrdnu nakon nanošenja, poprimajući konzistenciju čvrste gume;
- Filmske maske uklanjaju se nakon stvrdnjavanja kao jedna ploča bez upotrebe pranja.
Od čega su napravljene maske koje se stavljaju na kupce u salonima? Maske za pomlađivanje lica sadrže morske alge, razne vrste gline, parafin, biljna ulja, posteljicu, životinjski kolagen. Rezultat bi mogao biti:
- Vlaženje pretjerano suhe kože;
- Zatezanje mlohave i opuštene kože, dajući joj tonus;
- Aktivna prehrana i zasićenost korisnim tvarima;
- Uklanjanje upale i uklanjanje akni;
- Uklanjanje površinskih i dubinskih onečišćenja;
- Davanje tonusa kože;
- Jačanje krvnih žila;
- Aktivno pomlađivanje.
Otprilike dva puta mjesečno potrebno je posjetiti salon kako bi se nanijela maska za pomlađivanje kože lica. Ako je kozmetolog profesionalac, on će odabrati proizvod koji odgovara vašem tipu kože. Nanošenje maske je bezbolan i prilično ugodan, opuštajući postupak. Osim toga, u usporedbi s drugim uslugama, jeftin je.
Za posjet salonu morate se unaprijed pripremiti kako biste postigli željeni rezultat i izbjegli neželjene posljedice. Dovoljno je slijediti nekoliko preporuka i zapamtiti važne nijanse kako biste izbjegli pogreške. Stoga zapamtite sljedeće:
- Prije nego što dođete u kozmetički salon, prođitekompletan liječnički pregledza otkrivanje postojećih bolesti.
- Kada rezultati pregleda budu gotovi, otiđite kod kozmetičarke kako biste utvrdili kontraindikacije.
- Obavezno mu recite ako imate alergije ili bolesti koje nisu navedene u vašoj liječničkoj potvrdi.
- Zatražite potvrdu i od salona i od stručnjaka koji će provesti postupak.
- Pogledajte video kako se ovaj postupak provodi.
- Ako postoje nedoumice i pitanja, ne ostavljajte ih za kasnije, već ih riješite odmah.
- Ako tijekom postupka osjetite nelagodu, odmah to prijavite stručnjaku.
Ako crvenilo i oteklina nakon postupka potraju dulje od dva dana, potrebno je kontaktirati salon.
Ljeto je najgore vrijeme za salonske postupke, jer se oštećena koža ne smije izlagati ultraljubičastom zračenju. U jesen, zimu, nesolarno proljeće, možete sigurno zakazati termin kod stručnjaka. Zapamtiti:salonski postupci za lice ljeti se ne mogu učiniti.
Koja je najbolja maska za pomlađivanje lica u kozmetičkom salonu
Nažalost, starenje kože je neizbježno i ne može se poništiti. Osim toga, još uvijek nije dobro shvaćen. Ne vjerujte reklamama koje tvrde da postoji prekrasna krema koja u nekoliko dana može izgladiti sve bore, učiniti kožu baršunastom itd. Važan zadatak profesionalne kozmetologije je prevencija starenja, koja će dugo godina očuvati mladolikost kože lica bez pribjegavanja plastičnim operacijama. Jedno od sredstava za to su maske za pomlađivanje kože lica.
Najučinkovitije su kolagene i placentno-kolagenske maske. S godinama se koža na licu opušta jer se smanjuje sinteza kolagena. Ovo je proteinska tvar životinjskog podrijetla, čini okvir ispod epiderme, podupirući njezinu elastičnost i tonus.
Odakle dolazi kolagen? Od kože životinja i riba. Obrađuje se na poseban način, zbog čega dobiva posebna svojstva, uključujući antioksidativna. To je ono što omogućuje molekulama kolagena da prodru u dublje slojeve kože, zaglađujući bore i nabore. Morski kolagen sličan je ljudskom, ali imajte na umu da može biti alergen.
Kolagen je također biljni, ekstrahira se iz proteina pšenice. Potiče proizvodnju vlastitog kolagena i savršeno ga apsorbira koža.
Uzimanjem tečaja maski protiv starenja, oval lica će postati čistiji, a koža svježa i nježna. Kolagen doprinosi stvaranju površinskog zaštitnog sloja koji zadržava vlagu. Između ostalog, takve maske povećavaju sintezu fibroblasta, imaju hidratantni i regenerirajući učinak. Prednost maski je što su prikladne za osobe bilo koje dobi, nakon mezoterapije, s osjetljivom kožom i nakon kemijskog pilinga.
Ako idete u "izlazak" ili na neko važno događanje i u tom smislu morate hitno "ispraviti svoje lice", posebne "instant beauty" maske su savršene. Nanose se na lice i vrat pola sata.
Jedna vrsta takve kolagenske maske je kolagena ploča koja se sastoji od tanke vlaknaste podloge koja sadrži visok postotak kolagena biljnog ili životinjskog podrijetla i impregnirana vodenom otopinom.
U maske za pomlađivanje lica spadaju i hranjive maske s biološki aktivnim tvarima. Sadrže ekstrakte placente (goveđe i ljudske), amnionsku tekućinu (goveđi fetalni mjehur), pčelinje proizvode, kolagenazu (iz jetre raka), goveđe sjeme.
Kako je postupak nanošenja maske za pomlađivanje lica
Nanošenje maske za pomlađivanje lica treba obaviti u mirnom okruženju. Kozmetičarka treba imati tople ruke, klijentica treba sporo komunicirati. Kozmetička maska cijeli je ritual, a ne samo postupak njege kože lica.
Klijent se treba opustiti, osjećati odmorno od dnevne napetosti i stresa. Ako se to ne dogodi, nemojte računati na željeni učinak.
Povjerite svoje lice samo profesionalnim majstorima, jer je vrlo važno odabrati pravi sastav maske za pomlađivanje lica i odrediti stanje kože.
Stručnjak će svakako provjeriti jeste li alergični na neku od komponenti koje čine masku za pomlađivanje lica. To je lako učiniti: mala količina proizvoda nanese se na ekstenzornu površinu podlaktice. Ako nakon 10 minuta postoji osjećaj pečenja, crvenilo, svrbež, tada se maska ne smije nanositi na lice.
Osim provjere alergija, majstor mora pitati pacijenta pati li od klaustrofobije. Ako da, onda ne biste trebali birati maske koje otvrdnu i stežu meka tkiva lica. To može izazvati osjećaj zatvorenog prostora, zbog čega će klijent početi paničariti, a od postupka neće biti učinka. Ove maske uključuju parafin, lifting i alginat.
Ne možete odmah nanijeti masku za pomlađivanje lica. Koža se prethodno čisti vrućim oblogom ili vaporizacijom, odnosno mlazom pare pomiješanom s ozonom. Obje metode omogućuju vam otvaranje pora. Para također ubija mikroorganizme.
Vlaženje kože ne bi trebalo uvijek biti, ali samo ako je propisano u uputama za korištenje maske. Ne mogu se svi lijekovi nanositi na kapke i područje iznad gornje usne. Ako je ipak sastav maske za pomlađivanje lica prikladan za takva područja, tada se na područje oko očiju stavljaju posebni tamponi navlaženi losionom ili izvarkom kamilice. Tada sastav definitivno neće pasti u oči. Također je neprihvatljivo udariti masku u nos.
Maska se nanosi odozdo prema gore masažnim linijama: od brade do ušnih resica, od kutova usana do sredine ušne školjke, od nosa do sljepoočnica, zatim od sredine čela također do hramovima. Slika prikazuje ove smjerove:
<3_img_centar_680>Za nanošenje maske za pomlađivanje kože lica potrebni su razni alati: špatule, posebne četke koje podsjećaju na kistove za šminkanje, ali su tvrđe, ravnije i šire. U rijetkim slučajevima stručnjak nanosi masku rukama. U svakom slučaju potrebna je sterilna lopatica: ona se koristi za odvajanje potrebne količine gotovog sastava iz staklenke. U nekim kozmetičkim salonima sastojci maske se miješaju neposredno prije nanošenja, au tom slučaju kozmetičar unaprijed odredi njihov željeni volumen. Posude, lopatice, spužve za ispiranje najbolje je koristiti za jednokratnu upotrebu.
Maska se nanosi u dovoljno debelom sloju 10-40 minuta u skladu s uputama. Klijent ne bi trebao govoriti ili se smijati za to vrijeme.
Prilikom ispiranja maske nije potrebno natezati kožu. Treba koristiti pamučne štapiće ili spužvice natopljene hladnom vodom ako je koža masna, odnosno toplom ako je suha. Gelovi i pjene za umivanje se ne preporučuju. Ako se maska za pomlađivanje lica osuši neko vrijeme nakon nanošenja, natopi se vodom, a zatim nježno ispere bez ozljeđivanja kože.
Imajte na umu da se kozmetika može nanositi samo dva sata nakon postupka, a najbolje nakon 3-4. Koristite samo laganu hidratantnu kremu.
Pa ipak, kakav je rezultat nanošenja maske za pomlađivanje kože lica?
- Oslobađanje kože lica od stresnih utjecaja okoline;
- Obogaćivanje kože vlagom;
- Poboljšanje cirkulacije krvi i limfne drenaže;
- Poboljšanje izgleda: zategnuti oval lica, daje koži svježinu i baršunastost, smanjuje pore;
- Zasićenost kože hranjivim tvarima;
- Regulacija lučenja žlijezda lojnica;
- Uklanjanje iritacije i upale;
- Poboljšano raspoloženje i samopoštovanje.